Адміністрація вирішила продати даний сайт. За детальною інформацією звертайтесь за адресою: rozrahu@gmail.com

Феохромоцитоми.

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2024
Тип роботи:
Лекція
Предмет:
Інші

Частина тексту файла

Група пухлин мозкового пласта наднирників і позанаднирникової хромафінної тканини (парагангліоми), які синтезують катехоламіни і нерегулярно виділяють їх у кров. Ці утворення відносяться до APUD-системи (Amine Precursor Uptake and Decarboxylation). У 75% хворих феохромоцитома локалізується справа, у 10% - в обох нирках, у 10% - поза нирками – парааортально, ретроперитонеально в підшлунковій залозі, селезінці, матці, яйниках, апендиксі, стінці сечового міхура, в грудній клітці, шиї. Менше 10% є злоякісними. Клінічні варіанти феохромоцитоми: Пароксизмальний: гіпертензивні кризи на фоні нормального АТ. У 27% хворих на Ф. Криз виникає раптово, у сні або після пробудження. АТ стрімко, за декілька секунд 280-300/180-200 мм рт.ст. Хворі напружені, скуті, страх смерті, обличчя бліде, холодний піт, “гусяча шкіра“, тремор рук, головний біль, пульсація у скронях, запаморочення, погіршення зору, важка стенокардія, шалене серцебиття, переймоподібний біль в надчерев’ї, нудота, блювання. Цукор , лейкоцитоз, t 39-40ºС. Вихід з кризу: АТ швидко , зникає блідість; теплота в тілі; прострація. Постійна АГ з пароксизмами. На фоні постійно високого (170-180/ 110-120 мм рт.ст.) АТ розвивається криз (300/160 мм рт.ст.). У 16% хворих на феохромоцитому. Постійна АГ без пароксизмів. У 31% випадків феохромоцитоми. Феохромоцитома з нормальним АТ (сімейна форма). Відсутність гіпертензії при дуже високій секреції катехоламінів. Низька чутливість судинних адренорецепторів до циркулюючих катехоламінів. Судово-медичний, миттєвий варіант. Хворі вмирають на фоні “здоров’я”. Смерть виникає внаслідок гострої наднирникової недостатності. Шоку передує миттєвий підйом АТ, з подальшим раптовим падінням внаслідок крововиливу у наднирники. Падіння АТ, тахікардія, ниткоподібний пульс, профузне потіння, лейкоцитоз, t . Лікування. α-адреноблокатори. Внутрішньовенно фентоламін 5 мг  5 хвилин, після стабілізації АТ по 2,5-5 мг  2-4 год + -адреноблокатори – пропранолол 20-40 мг/год. Тропафен внутрішньом’язево 20-40 мг або внутрішньовенно 10-20 мг (1-2 мл 1% р-ну). Постійно: -адреноблокатори.
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини